سلام بچه‌ها! امروز می‌خوام در مورد یه پروژه جدیدم باهاتون حرف بزنم. چند روز پیش یه عکسی دیدم از یه شمشیر نامرئی و فکرم رو حسابی مشغول کرد. گفتم چرا خودم یه همچین چیزی نسازم؟ می‌خوام یه کاتانای شفاف بسازم که هم تیز باشه هم مقاوم. اول باید جنس مناسبی برای این کار پیدا کنم. اولین چیزی که به ذهنم رسید شیشه بود، ولی شیشه به راحتی می‌شکنه. پس رفتم سراغ پلی‌کربنات، که هم شفافه و هم ده برابر مقاوم‌تر از فولاد. پلی‌کربنات معمولاً برای شیلدهای ضد شورش، وسایل نقلیه زرهی و عینک‌های ایمنی استفاده می‌شه. برای اینکه مطمئن شم این ماده چقدر مقاومه، یه تیکه کوچیک ازش برداشتم و با یه پتک بزرگ روش کوبیدم. نتیجش شگفت‌انگیز بود! پلی‌کربنات حتی یه خش کوچیک هم برنداشت. حالا که مطمئن شدم این ماده برای کارم مناسبه، یه پنل بزرگ ازش گرفتم و شروع کردم به ساخت کاتانا. برش دادن و شکل دادن به این ماده یه چالش بزرگ بود ولی بالاخره موفق شدم. وقتی کاتانا آماده شد، باید تیزیش رو امتحان می‌کردم. اول چند تا آزمایش ساده انجام دادم و بعد رفتم سراغ هدف‌های سخت‌تر. کاتانا رو روی انواع و اقسام مواد امتحان کردم و هر بار نتیجه عالی بود. حتی روی یه مانکن بالستیک که داخلش یه اسکلت داشت، تست کردم. شمشیر به راحتی از استخون رد شد و هیچ آسیبی ندید. این چیز واقعاً فوق‌العاده‌ست! در نهایت، تصمیم گرفتم کاتانا رو روی یه آجر امتحان کنم. می‌دونستم که این کار احتمالاً به لبه شمشیر آسیب می‌زنه، ولی می‌خواستم بدونم حد نهاییش چیه. با تمام توانم به آجر ضربه زدم و نتیجه عالی بود. آجر شکست ولی شمشیر فقط یه خش کوچیک برداشت که اونم به راحتی با تیز کردن دوباره برطرف شد. بچه‌ها، این پروژه یکی از جالب‌ترین چیزایی بود که تا حالا ساختم. دفعه بعد می‌خوام یه تیرکمان خیلی قوی بسازم.

ویدیو جدید Hot Wheels Surf City

ویدیو جدید Atlas Gets a Grip | Boston Dynamics

ویدیو جدید EVERYTHING Looks Better in Slow Motion! (Volume 9)

ویدیو جدید Experiment at -196°C, Quantum Levitation | Magnetic Games

ویدیو جدید Microsurgery Assistance Robot Stitching a Corn Kernel | Sony Group

ویدیو جدید I Jumped From Space (World Record Supersonic Freefall)

ویدیو جدید I Built a Transparent Katana

کاتانا ,شمشیر ,کوچیک ,امتحان ,ماده ,راحتی ,نتیجه عالی ,رفتم سراغ
مشخصات